В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЗА БЕРЕЗЕНЬ НЕДООТРИМАЛИ 374,8 МЛН ГРН

Фінансування видатків на заробітну плату, енергоносії  та інші захищенні видатки продовжуються в повному обсязі, хоча в умовах воєнного стану місцеві бюджети, за березень, недоотримали 374,8 млн грн.

Під час селекторної наради, яку в режимі онлайн з головами районних державних військових адміністрацій, міськими головами та головами громад провів Начальник Одеської обласної військові адміністрації Максим Марченко, директор Департаменту фінансів Марина Зінченко закликала підприємців сплачувати подати та підтримувати економіку України.

«В першу чергу звертаюсь до бізнесу, який продовжував працювати. Дійсно, наразі податки сплачуються за бажанням, однак це виключення скоріш зробили для тих, хто в умовах воєнного стану тимчасово призупинив свою діяльність. Прошу зрозуміти: від податків залежить наповнення місцевих бюджетів, а це, у свою чергу, впливає на обороноздатність нашого регіону», – зауважила Марина Зінченко.

Підприємства харчової промисловості, сільськогосподарські, всі ринки оптової та роздробної торгівлі в області  працюють в повному обсязі, водночас, податки до місцевого бюджету сплачують не всі. Більша частина громад не забезпечують виконання планових показників по надходженням. Підприємців Одещини закликали з розумінням поставитись до цієї проблеми і якщо їх бізнес увесь цей час працював – не ухилятися від податків.

З метою забезпечення економного використання наявних фінансових ресурсів, було проведено вибіркову перевірку в різних галузях бюджетної сфери. Як результат: стало відомо, що деякі установи не працюють, в деяких працюють не всі працівники, а інші виконують свої обов’язки дистанційно (при цьому даний факт не підтверджено документально). Тому керівникам установ дали доручення забезпечити виконання  Постанови КМУ від 7.03.2022 № 221 та визначити розмір оплати часу, або простою працівників, не нижче від 2/3 тарифної ставки встановленого працівникові тарифного розряду (посадового окладу).  

Крім того, розпорядженням Начальника Одеської військової адміністрації Департамент фінансів було визначено уповноваженим підрозділом з  оформлення документації для забезпечення населення  продовольчими товарами тривалого зберігання та санітарно- гігієнічними товарами в умовах воєнного стану.