ЯК БЕЗПЕЧНО ВИЇХАТИ ЗА КОРДОН І НЕ ДОЗВОЛИТИ ОШУКАТИ СЕБЕ, РОЗПОВІДАЄ МІГРАЦІЙНА ПОЛІЦІЯ ОДЕЩИНИ

Тікаючи від одних злочинців, які прийшли до нас з війною, легко можна потрапити в тенета інших злочинців, що «полюють» на розгублених людей, в життя яких прийшла біда.

Торговці людьми, на жаль, все ще існують, і лише за три останніх роки майже 50 тисяч українців потрапили в їхнє рабство, переважно сексуальне та трудове. Тож поліцейські спілкуються з громадянами на пунктах пропуску і роз’яснюють, як убезпечити себе при переїзді до іншої країни.

Правоохоронці закликають бути обачними й послуговуватися їхніми пересторогами:

  • Користуйтеся послугами перевірених перевізників і заздалегідь обговоріть умови проїзду: дізнайтеся з ким і куди ви їдете, скільки часу займе дорога, де ви зупинитеся – усі можливі деталі, включно з особистими даними перевізників та номером автомобіля, якщо ви їдете на автотранспорті.
  • Повідомте всю зібрану інформацію людям, яким довіряєте.
  • Нікому не віддавайте свої документи, ні в якому разі не залишайте їх в якості застави.
  • Одягайте простий одяг, сховайте прикраси. Не розповідайте нікому, які цінності везете з собою.
  • Запишіть всі контакти людей та організацій, які допомагають українцям за кордоном. Ці, а також ваші номери телефонів повинні бути і у ваших дітей. Обов’язково слідкуйте за малечею.
  • Домовтеся з рідними про кодове слово, яке означатиме, що вам загрожує небезпека.
  • Зареєструйтеся в українському посольстві (консульстві).
  • Заселяйтеся лише у зареєстровані місця проживання.
  • Працевлаштовуєтесь офіційно. З обережністю ставтеся до робіт, де шукають виключно молодих жінок.
  • Якщо ви все-таки потрапили до рук зловмисників або підозрюєте щось неладне, зберігайте спокій і телефонуйте місцевим екстреним службам (в країнах Євросоюзу – 112, в Америці – 911) та звертайтеся до посольства (консульства) України. Крім того, у Польщі діє Національний центр для жертв торгівлі людьми (+4822 628 01 20), в Україні – Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (527 або 0 800 505 501).

Пам’ятайте: ніхто не має права експлуатувати чи принижувати вас. Якщо з вами поводяться агресивно, змушують робити щось проти волі, не оплачують працю, відбирають документи, обмежують коло спілкування – це «червоні вогні», що сигналізують небезпеку.

https://od.npu.gov.ua/news/profilaktika-zlochiniv/yak-bezpechno-vijixati-za-kordon-i-ne-dozvoliti-oshukati-sebe-rozpovidaje-migraczijna-policziya-odeshhini/