АКТИВІЗАЦІЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В РЕГІОНІ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

В рамках чергової селекторної наради, яку в режимі онлайн з головами районних державних військових адміністрацій, міськими головами та головами громад провів Начальник Одеської обласної військові адміністрації Максим Марченко – директор Департаменту економічної політики та стратегічного планування Дмитро Радулов детально розповів про заходи щодо активізації економічної діяльності в регіоні в умовах воєнного стану.

«Цінова ситуація в регіоні контролюється обласною робочою групою, утвореною розпорядженням Одеської облвійськадміністрації від 15 березня 2022 року №102/А-2022. Вживаються контрольні заходи за встановленням суб’єктами господарювання роздрібних цін на соціально значущі товари. З початку роботи групи здійснено виїзди на більше ніж 50 точок роздрібного продажу контрольованих за цінами товарів, як в мережевих магазинах, так і на ринках, аптечних закладах та автозаправних станціях. Фактично у 100% випадків ціни змінюються під час контрольних заходів в меншу сторону» – зауважив Дмитро Радулов.

Разом з тим, аналогічні групи утворені при районних військових адміністраціях, проте ці групи просто фіксують ціни, а заходи щодо їх зниження не вживаються. З метою ефективного здійснення контрольних заходів начальником обласної військової адміністрації прийнято рішення оновити склад обласної робочої групи, яку розширено за рахунок працівників Держаудитслужби, Рахункової палати, включено всіх керівників відділів та управлінь Держпродспоживслужби в районах та містах.

«Таким чином ми посилюємо цю роботу, адже бачимо, що в районах або не справляються з цим питанням, або не бажають справитися» – наголосив Начальник Одеської ОВА Максим Марченко.

Значна частина великих підприємств області функціонує у повному обсязі, окрема частина функціонує не на повну потужність. В той же час підприємства, наприклад, виробництва продуктів харчування: Гармаш, Ені Фудз, Онісс, Евріка, Південьагропереробка, Куліндоровський комбінат, Титан, Гормолзавод та інші збільшили обсяги виробництва за рахунок держзамовлень та переорієнтації торгівельних мереж на товари регіональних виробників. Всі ринки області працюють в штатному режимі, об’єкти оптової та роздрібної торгівлі працюють стабільно.

Заслухавши доповідь Начальник Одеської обласної військові адміністрації Максим Марченко дав доручення голова районних військових адміністрацій та головам громад щоденно тримати на контролі проведення заходів з обстежень підприємств торгівлі та моніторингу цін на соціально значущі товари.

«Підприємці області мають бути суспільно свідомими, і в жодному випадку не варто намагатися заробити на війні, здійснюючи реалізацію соціально значущих товарів за підвищеними цінами. Питання забезпечення мешканців області найнеобхіднішими товарами і послугами на жорсткому контролі обласної влади» – зауважив Начальник Одеської ОВА Максим Марченко.