Яким буде бюджет Одеської області на 2023 рік?

По-перше, він формується з урахуванням основних напрямків та пріоритетів проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік».

Наша країна вже більше півроку зазнає колосальних збитків, тому серед пріоритетів –посилити обороноздатність, відбудовувати зруйноване і, звичайно, подбати про громадян, які цього потребують.

Проект Держбюджету України на 2023 рік передбачає, зокрема, спрямування

175,7 млрд грн – на охорону здоров’я, а у Фонд ліквідації наслідків збройної агресії – 19 млрд грн.

Незважаючи на складні умови воєнного стану, в проекті бюджету збережено рівень соціальних стандартів:

мінімальна заробітна плата з 01 січня 2023 року становитиме 6700 грн на місяць;

прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць – 2589 гривень;

Директор Департаменту фінансів Марина Зінченко під час селекторної наради, яка відбулась сьогодні, 27 вересня, зауважила, що це тільки поданий до першого читання законопроєкт, тому структурним підрозділам ОВА потрібно їх детально проаналізувати та надати свої пропозиції та зауваження.

Наразі Департаментом фінансів вже підготовлені зауваження по наступним проблемним питанням:

По-перше: не включення бюджету м. Києва до розрахунку горизонтального вирівнювання. Простіше кажучи – це зменшить середній обсяг надходжень ПДФО по Україні. І, як наслідок, зменшяться обсяги базової дотації місцевим бюджетам.

По-друге: неспроможність утримання місцевими бюджетами комунальних закладів охорони здоров’я з оплати комунальних послуг та енергоносіїв. Пропонується здійснювати ці видатки за рахунок фінансування від НСЖУ.

По-третє: Не сплата податків до місцевих бюджетів вже призвала до того, що Одещина недоотримала 400 млн грн. Тому запропоновано змінити норми Податкового кодексу України або чітко затвердити перелік територій, де податки не будуть обов’язковими (території, де ведуться бойові дії/тимчасово окуповані).

«Результати роботи цього року – це запорука бюджету на наступний рік», – підсумувала директор Департаменту фінансів Марина Зінченко.

Начальник Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко доручив присутнім відпрацювати проєкт ЗУ «Про Державний бюджет України на 2023 рік» та зміни до Бюджетного кодексу України та надати обласній адміністрації свої зауваження та пропозиції.

Департамент фінансів завжди на зв’язку!