Як наповнити місцеві бюджети? Чому важливо якнайшвидше погасити заборгованість по заробітній платі? Та навіщо працювати із підприємцями?

Сьогодні директор Департаменту фінансів Марина Зінченко разом із директором Департаменту директор у економічної політики та стратегічного планування провели селекторну нараду із райдержадміністраціями, а саме: з профільними заступниками голів, начальниками фінансового та економічного відділів. Найголовніші питання – наповнення місцевих бюджетів, взаємодія з бізнесом та погашення заборгованості по заробітній платі.

Наповнення місцевих бюджетів та сплата податків.

Основним бюджетоутворюючим податком є ПДФО, який надходить у розмірі 64% до місцевих бюджетів.

Департаментом фінансів проведена значна робота, було зібрано інформацію по всім територіальним громадам області в розрізі підприємств, які значно зменшили надходження з податку доходу фізичних осіб. Уся інформація направлена райдержадміністраціям для проведення роботи щодо недопущення зменшення виплати заробітної плати.

Єдиний податок та плата за землю майже на 30% формують місцеві бюджети! А наразі, коли кошти необхідні для оборони та захисту наших територій, надходження критично зменшились (недоотримано майже 60% місячного обсягу).

Шановні колеги! Ми маємо тримати фінансову оборону та дбати про стабільне майбутнє. Натомість, вже зараз місцеві бюджети не можуть покривати деякі видатки. Звичайно, ми допоможемо в критичних ситуаціях, але пам’ятайте, що такі ситуації можна попередити заздалегідь.

Директор Департаменту фінансів марина Зінченко звернулась до заступників голів з фінансових питань: «Прошу, працюйте із бізнесом! Розгляньте усю надану інформацію та максимально долучіться до вирішення проблеми з недоотримання податків. Шановні підприємці, давайте із совістю ставитися один до одного. Від несплати податків страждають, в першу чергу, ваші земляки».

Заборгованість по заробітній платі.

На Одещині є підприємства, які не виплачують заробітну плату своїм співробітникам. Станом на 25 травня заборгованість становить 85,5 млн грн, а це 8 тисяч працівників.

Втім на деяких підприємствах ця ситуація штучно створена, тобто, власники фактично можуть виплатити заробітну плату, але не роблять цього. Накопичуючи борги. Просимо голів райдержадміністрацій розібратися з такими випадками та забезпечити вирішення проблеми!

Сподіваюсь, що подібні зустрічі принесуть результат!

Пам’ятайте, що ми завжди на зв’язку та відповімо/допоможемо кожному! Звертайтеся вчасно і це дасть можливість вирішити проблеми на початку їх виникнення!