Ухвалення закону про повернення оподаткування імпорту

Верховна рада України ухвалила законопроєкт № 7418 про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг з оподаткування.

🗓️Він набирає чинності 1 липня.

Чому такі зміни сьогодні є актуальними?

Ухвалення закону створює підстави для скасування переліку товарів критичного імпорту, який діє з початку російського вторгнення.

Нагадаємо, що цей перелік визначав уряд, і за рішенням НБУ лише на нього поширювався дозвіл на здійснення валютних платежів за кордон. Це було необхідною умовою для балансування відпливу та припливу валюти в Україну.

Український бізнес поступово відновлював виробництво і потребував розширення списку товарів критичного імпорту. Він переглядався в бік збільшення 18 разів і сьогодні включає в себе близько 90% від усіх товарних категорій.

Наразі економіка розвивається і потребує все більше імпортних товарів й сировини. Закон дасть змогу завершити програму критичного імпорту та застосувати альтернативний механізм балансування відпливу та припливу валюти до держави за рахунок стягнення мит та податків під час імпорту.

Набрання чинності законом створює передумови для скасування обмежень на купівлю валюти та транскордонні перекази для імпорту товарів з боку НБУ.

💬“Водночас в умовах воєнного стану ми вважаємо за доцільне зберегти обмеження на купівлю валюти та транскордонні перекази для імпорту послуг”, – зазначив Голова НБУ Кирило Шевченко.

Відновлення мит та податків на імпорту товарів та послуг є важливим кроком на шляху до повернення здатності валютного ринку до самобалансування. Йдеться про відновлення оподаткування для товарів, що ввозяться платниками єдиного податку першої, другої та третьої груп, для підприємств, що не сплачують ввізного мита, а також для автомобілів, що ввозяться громадянами.

У результаті, за оцінками Міністерства економіки, очікується збільшення щомісячних надходжень до дохідної частини державного бюджету на 3,5 млрд грн. Це дуже важливо, оскільки сприятиме зменшенню обсягів фінансування дефіциту бюджету з боку Національного банку та відповідно зниженню девальваційного тиску.

Детальніше про ухвалений закон: https://cutt.ly/7KW1dzu